• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Bukuri, Këshilla, Lajme

4 gabime me flokët që u bëjnë të dukeni më të mëdha në moshë

A e dini se në disa raste mënyra se si stiloni flokët tuaj mund t’u bëjë të dukeni më të mëdha në moshë? Po stili i flokëve mund të bëj një diferencë shumë të madhe.

Ndarja e flokëve në mes/qendër

Ndarja e flokëve në mes u bën të dukeni më të mëdha në moshë, prandaj provoni t’i ndani në një anë.

Flokët e drejtë

Duke u dhënë pak volum në pjesën e sipërme është zgjidhja e duhur. Gjithashtu mund të provoni të bëni disa onde ose kaçurrela nga fundi për një pamje më të re.

Kapja e bishtit shumë lart

Në momentin që doni t’i kapni flokët bisht duhet të mos i kapni shumë lart.

Shtrëngimi flokëve ose kapja e topuzit shumë shtrënguar

Kur doni t’i kapni flokët topuz dhe i shtrëngoni fort do t’u bëj të dukeni më të mëdha. Provoni t’i kapni flokët më poshtë dhe i lini më të lirshëm. /revistawho.com