• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles

‘Dior’ rikthen tatuazhet e përkohshme të viteve ’90 në ‘Paris Haute Couture’

A e mbani mend kur të gjithë filluan të koleksiononin tatuazhe të përkohshme gjatë viteve ’90? Marka ‘Dior’ i ka risjell këto tatuazhe, por në një formë më të sofistikuar. Gjatë fundjavës së modës në Paris për ‘Pranverë 2018’, modelet që paraqiti ‘Dior’ kishin tatuazhe në pjesën e qafës. Këto tatuazhe përmbanin thënie franceze dhe ishin të aplikuara në mënyrë të atillë që ngjanin si varse në dekoltenë e modeleve. Arti i trupit pati një rikthim përpara disa vitesh dhe padyshim që ky trend do të pushtojë të gjitha rrugët gjatë verës. Surrealizmi ishte tema e ‘Dior’, me fustane në formën e iluzionit optik dhe me një ngjyrë. Edhe pse tatuazhet e përkohsshme janë pak më të vëshirë për tu realizuar ose për tu hequr, të paktën nuk dhembin aq shumë nëse do të vendosnit të bënit vërtet një tatuazh në qafë.

Dior

Dior