• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme, Moti

Dita e sotme ka temperatura afrikane, ja si do të ndryshojë moti në ditën e parë të gushtit

Këto ditë të fundit të korrikut sollën dhe temperatura mjaft të larta që arritën deri në 37 gradë. Të gjithë ju drejtuan detit dhe shfrytëzuan mundësinë për të marrë disa rreze dielli. Por nesër në ditën e parë të gushtit, “Metoalb” parashikon një ndryshim mjaft të dukshëm të motit.

Moti do të dominohet gjatë gjithë ditës nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, më të dendura nga mesdita deri pranë orëve të mbrëmjes duke sjellë gjatë kësaj kohe shira të shpeshtë por afatshkurtër. Në zonat malore dhe më pak në ultësirën perëndimore ndërsa bregdeti vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare./revistawho.com