• youuinsttaaffccbb
TEST
Evente, Fotot

FOTOT/ Brenda festës së “Big Brother”, detajet e mbrëmjes dhe të ftuarit VIP

Një event kushtuar spektaklit të famshëm “Big Brother” u mbajt mbrëmë në qendër të kryeqytetit. Në një prej ambienteve më luksoze të Tiranës, “Top Channel” mblodhi një sërë personazhesh të famshëm, gazetarë e fotografë, për të treguar detaje nga edicioni i 9-të i “Big Brother”. Ky spektakël nis të shtunën në orën 21:00 nën drejtimin e Arbana Osmanit. Sivjet autore e këtij programi është Alessia Vesicchio, një italiane që dikur kishte autorësinë e “E diell” në të njëjtin televizon. “RevistaWho.Com” ishte mbrëmë aty dhe sjell detaje dhe foto nga festa. Në fjalën e saj moderatorja Osmani falenderoi të gjithë bashkëpunëtorët ndër vite, që e kthyen “Big Brother” në patentën më të dashur të shqiptarëve. Pas Arbanës në një skenë të improvizuar dolën prezantuesja Albana Osmani dhe opinionisti Olti Curri, i cili tha se edhe sivjet do të luftojnë që të mbajnë vendin e parë gjatë fashës orare të “Fan Club”. Surpriza e mbrëmjes ishte se sivjet një tjetër program mbështetës i “Big Brother” do të jetë “Big Bastard” ku me humor do të komentohen jo vetëm situatat e banorët, por edhe prezantues e opinionistë, nga “Çmendina dublim”. Kjo festë shërbeu për një ritakim të ish-banorëve të “Big Brother” në vite… Po kush ishin të ftuarit, si ishin veshur e si u ndanë nëpër tavolina, mund t’i shikoni më poshtë./ revistawho.com

Albana Osmani

Ilir Beqiri

Erion Ylli, Sara Hoxha

Rovena Dilo, Najada Konomi (Noçja)

Adi Pojana, Olsi Mingomata

Dojna Mema, Juna Vata, Jonida Aliçkolli

Sara Hoxha, Ledion Liço

Najada Konomi, Ervin Kurti, Jonida Maliqi, Marçela Lati, Rovena Dilo

Anxhela Lamaj, Adela Sollaku (mikeshat e Lori Hoxhës)

Arbana Osmani, Lori Hoxha, Sara Hoxha

Xhemi Shehu

Albana Osmani, Olti Curri

Sara Hoxha, Xhemi Shehu, Ledion Liço, Lori Hoxha

Arbana Osmani

Alban Musa, Anjeza Maja

Elert Yzeiri, Gazmend Paja, Filip Çakuli, Albana Osmani

Lori Hoxha, Alessia Vesicchio, Arbana Osmani

Lori Hoxha, Arbana Osmani

Arbana Osmani

Gazmend Paja

Marçela Lati, Lori Hoxha, Armand Peza

Marçela Lati, Armand Peza

Rezarta Skifteri

Alba Çoba

Alessia Vesicchio

Velinat e “Fiks Fare”

Florian Binaj

Juna Vata

Olti Curri

Ilda Bejleri

Sara Hoxha, Ledion Liço

Lori Hoxha

Sara Hoxha, Lori Hoxha

Fatjon Hysenbelliu

Arbër Çepani

Ermal Merdani

Anjeza Maja

Xhensila Pere