• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT/ E shtuna e dietologes Blerina Bombaj, i mëson të bijës punën me shtiza

Puna e dorës në vendin tonë është traditë. Brez pas brezi ajo është trashëguar sipas zakonit të zonës dhe vajzat e nënat shqiptare shquhen për talentin e tyre në punëdore. Për fat të keq kjo traditë sa vjen e zbehet, e tanimë vajzat që qendisin, qepin në tezgjah apo me shtiza janë të rralla. Një prej tyre është vogëlushja e dietologes Blerina Bombaj, e cila u bë e njohur pas daljes së saj në “E diela shqiptare”. Ajo bashkë me të bijën, këtë të shtunë po e kalojnë “te nëna me punë gocash”. Na pëlqeu shumë!/ revistawho.com

15940842_1246514862082339_769539148722211966_n

 

Una foto pubblicata da Blerina Bombaj (@blerinabombaj2) in data: