• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Ja që qenka e vërtetë: Ushqimi të bën më të lumtur se seksi

Ndoshta ju ka habitur ky pohim, por është e vërtetë. 2.000 persona janë marrë në studim dhe 76% e tyre kanë pranuar se janë më të lumtur kur konsumojnë një pjatë të shijshme sesa kur kryejnë marrëdhënie seksuale. Disa nga ushqimet që i bëjnë të lumtur njerëzit sipas studimit janë: picat, çokollatat, hamburger, peshku, makaronat, biskotat, etj. Ushqimi, sipas psikologëve është një nxitës i fortë hormoneve të lumturisë. A vlen edhe për ju kjo gjë?/revistawho.com

Rezultate imazhesh për happy people eating food