• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Keni dëgjuar për dietën Paleo? Ju tregojmë si funksionon

Ndonjëherë rikthimi tek rrënjët tona na bën të jemi në formë të mirë. Kjo është filozofia e dietës Paleo, e cila ka në thelb promovimin e mënyrës si ushqeheshin paraardhësit tanë, por duke e bërë më moderne.

Kjo dietë shpejton metabolizmin dhe lufton sëmundjet e zemrës.

Kur jeni duke provuar dietën në fjalë ju hani ushqime të pasura në proteina dhe shumë pak karbohidrate. Gjithashtu duhet të eleminohen ushqimet e përpunuara dhe sheqernat.

Çfarë duhet të hani?

Fruta dhe perime nga të gjitha llojet. Mos e eleminoni mishin, por konsumojeni vetëm 1 herë në javë.

Çfarë nuk duhet të hani?

Ndalohet plotësisht konsumi i produkteve të bulmetit dhe alkooli. Gjithashtu nuk duhet të hani ëmbëlsira. / revistawho.com