• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Kur është momenti më i mirë i ditës për të djegur kalori?

Nëse merreni me palestër apo aktivitet fizik duhet t’i kushtoni shumë rëndësi këtij artikulli. Me siguri mendoni se rëndësi ka të bësh palestër, ndërsa koha kur i dedikoheni nuk meriton vëmendje. E keni gabim!

Një studim i publikuar në ‘Times of India’ ka zbuluar se koha kur humbet më shumë kalori nuk është kur bëni stërvitje, por kur flini gjumë pasdite ose herët në mbrëmje. Kjo përiudhë e ditës është koha kur shumica e njerëzve janë të lodhur dhe kanë nevojë të flenë, por shumë pak e bëjnë. Nëse ndiqni ato që ju tregon ora biologjike e trupit, do të keni rezultate në humbje kalorish. /revistawho.com