• youuinsttaaffccbb
TEST
Moti

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Pjesa e parë e ditës paraqitet kryesisht e kthjellët por pasditja sjell vranësira në Veri dhe gradualisht vranësirat shtrihen në të gjithë vendin duke sjellë edhe reshje të pakta në Veri. Gjatë natës, reshjet shtohen duke përfshirë të gjithë territorin, sipas Meteoalb. Ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie me 2 – 3°C në orët e para të ditës por një rënie më të lehtë do të shënojnë vlerat termike të mesditës; ekstremumet termike të së mërkurës do të luhaten -2°C mëngjesi në zonat malore deri në 14°C, mesdita në ultësirën perëndimore.