• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Moti

Moti sot/ Temperatura të larta në mëngjes, por nga mbasditja…

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime ne ultësirën perëndimore, ndërsa kalime të pakta vranësirash do te kete pergjate zonave malore. Në oret vijuese vranesirat do te behen me te dukshme, duke u shfaqur dhe ne zonen e ulet.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, por mbeten kostante ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 38°C.

Era do te fryjë mesatarisht me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.