• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Që të jetosh më mirë, këto janë 5 gjërat që duhet të bësh nga nesër e në vazhdim, sapo të zgjohesh

Ka rëndësi çdo gjë bën sapo zgjohesh, pasi në varësi të se si nis dita, mund të parashikohet edhe vazhdimësia e saj. Këtu do ju rendisim 5 gjërat që duhet të bëni menjëherë sapo zgjoheni që të nisni ditën mbarë. Filloni nga nesër!

  • Hani mirë dhe në qetësi

Ngrihuni pak herët që të hani me terezi dhe konsumoni një mëngjes të bollshëm që dita të ecë me ritmin e duhur.

  • Të paktën 5 minuta duhet t’ia kushtoni fizikut

Bëni stretching, yoga ose ushtrime fizike sapo zgjoheni pasi do të mbusheni me energji dhe do ndikojë në cilësinë e ditës, por edhe të gjumit në mbrëmje.

  • Bëja qejfin vetes në mëngjes me një detaj të vogël

Vër këngën e preferuar, vendos një maskë në fytyrë teksa përgatit çajin, bëj çfarëdo që të bën të ndihesh mirë.

  • Përqëndrohu tek momenti

Largo telefonin dhe kushtoji 10 minuta vetes në qetësi. Mundohu të përqëndrohesh tek mendimet pozitive, pa i hyrë akoma stresit të angazhimeve të përditshme.

  • Mos e përdor telefonin për të paktën 30 minuta pasi zgjohesh

Do përqëndrohesh shumë më mirë gjatë ditës, nëse 30 minutat e para të saj nuk rri fare në telefon./revistawho.com