• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Robert Ndrenika mbush 74 vjeç, ja si e uron Sidrit Bejleri

Artisti i madh i teatrit dhe kinemasë shqiptare, Robert Ndrenika ka festuar sot ditëlindjen e 74-tërt. Ka qenë Sidrit Bejleri ai që e ka zbuluar këtë, duke i uruar mjeshtrit të madh: “U bëfsh 100 vjeç o Robert Ndrenika. Zoti ta shpërbleftë gjithçka që ke bërë dhe nuk ke bërë pak”, – ka përfunduar këngëtari. Këtij urimi i bashkohemi dhe ne, duke shpresuar që virtuoziteti i Robert Ndrenikës të jetojë sa më gjatë në skenat shqiptare.