• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme

Trupi nuk flet kot. Nëse të jep këto 3 sinjale, dëgjoje me vëmendje

Të gjithë sot kanë një jetë të mbushur me angazhime të shumta, që ndikojnë drejtpërdrejtë në shëndetin e përgjithshëm tonin. Ndodh që edhe nëse flemë për 7 apo 8 orë, sërish ditën e nesërme ndihemi të lodhur. E gjithë kjo vjen për shkak të stilit të jetesës dhe shpesh trupi mund të na japi shenja se ai ka nevojë për ndihmën dhe kujdesin tonë.

1. Nëse ankoheni shpesh nga ngërçet në këmbë që ju shkaktojnë dhimbje kjo do të thotë se trupi po ju jep një sinjal se keni mungesë magnezi dhe kaliumi. Duhet të shtoni më shumë spinaq dhe perime jeshile në dietën tuaj.
2. Nëse ndiheni gjithmonë të lodhur do të thotë se duhet të ndryshoni menjëherë dietë. Në vend që të konsumoni karbohidrate që ju ngopin shpejt, duhet të hani diçka tjetër si oriz apo perime jeshile.
3. Nëse keni lëkurë të pastër dhe keni pak kohë që ju janë shfaqur akne do të thotë se po vuani nga stresi./revistawho.com