• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Babai i Miriam Canit, ngushëllim publik Albanit për humbjen e nënës: Njeriu që dhuroi vetëm gëzime

Dita e Bajramit erdhi me një lajm zie për kantautorin e njohur shqiptar Alban Skënderaj. Nëna e tij, pas një lufte të gjatë me një sëmundje të rëndë ndërroi jetë. Të shumta kanë qenë ngushëllimet ndaj Albanit në këtë ditë, por nuk ka munguar dhe mbështetja e vjehrrit të tij që ka zgjedhur të thotë disa fjalë më shumë.

“Njeriu qe ka dhuruar vetëm gëzime e emocione pozitive për Shqiptarinë dhe Shqipërinë, humbi njeriun e shtrenjtë të jetës… Mamanë e Tij! …E kam njohur këtë njeri të mrekullueshëm dhe kam përjetuar lidhjet e forta njerëzore me vajzën time… Jam pranë jush Alban – Miriam… Prane Qerimit dhe familjes së Tij të Madhe…”, – shkruan ai. / revistawho.com