• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Teknologji

Këta janë smartphone-t më të mirë të 2017-2018

Smartphone-ët më të mirë 2017-2018
Viti që po lemë pas ka sjellë risitë më të fundit teknologjike në fushën e telefonave inteligjentë. Për adhuruesit e teknologjisë apo për ata që kanë bërë plan të blejnë një smartphone, ju tregojmë disa nga llojet më të mirë në treg.

LG V30
· Ekrani: 6in QHD+ OLED (2880 x 1440)
· CPU: Octa-core Qualcomm Snapdragon 835
· RAM: 4GB
· Memoria: 64GB / 128GB
· Kamera: 16-megapixel f/1.6 dhe 13-megapixel f/1.9 (kënd anësor)
· Çmimi: £800
· Data e lançimit: 1 Nëntor 2017

Iphone X

· Ekrani: 5.8″1125×2436 pixels
· Kamera: 12MP 2160p
· Memoria: 3GB RAM Apple A11 Bionic
· Bateria: 2716mAh Li-Ion
· Sistemi operativ: iOS 11.1.1
· Data e lançimit: Tetor 2017

Honor 10

· Ekrani: 1,920 x 1,080
· Kamera: 8-megapixel (përpara), 20-megapixel, 12-megapixel (mbrapa)
· Memoria: 64GB, 128GB
· Bateria: 3,200mAh
· Sistemi operativ: Android 7.0
· Data e lançimit: 5 Dhjetor 2017

Nokia 921%1,0
· Ekrani: 5.5″ 1440×2560 pixels
· Kamera: 13MP, 2160p
· Memoria: 4GB RAM
· Bateria: 3250mAh Li-Ion
· Data e lançimit: Shkurt 2018

Samsung Galaxy S9 dhe S9+

· Ekrani: 5.8in and 6.2in
· Kamera: dy 12-megapixel kamera me 10x optical zoom dhe 1,000fps
· Memoria: 64GB internal space (më shumë se 256GB me microSD card)
· Sistemi operativ: Android 8.0 Oreo
· Data e lançimit: Mars 2018

Revistawho.com