• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles

‘Lufta’ e televizioneve/ Dalin shifrat, ky emision theu rekord natën e ndërrimit të viteve

Nata e ndërrimit të viteve solli për publikun shqiptar një larmishmëri emisionesh argëtuese, të cilat mbërthyen publikun para ekranit. Në këtë mënyrë shifrat e matjes së audiencës padyshim që ishin shumë të larta. Sipas “ABACUS” përqindjen më të lartë me audiencë maksimale e zë gjigandi mediatik “Top Channel”, i cili atë natë ka transmetuar spektaklin “Portokalli”. 1, 160,341 milion shikues ishte rekordi i arritur nga “Top Chanel”, i cili ndiqet nga “TV Klan” dhe “Vizion Plus”. Më pak i ndjekur ka qenë “Report TV”.