• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Ndahet nga jeta legjenda e muzikës David Bowie

David Bowie ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare, pas një beteje disa mujore me kancerin. Lajmin e ka konfirmuar djali i tij, regjisori Duncan Jones, nëpërmjet një komunikate për mediat.

“David Bowie ndërroi jetë në paqe sot, i rrethuar nga familjarët e tij, pas një beteje të guximshme 18-mujore me kancerin”, lexohet në komunikatë.

Legjenda e muzikës vetëm para dy ditësh nxorri në treg albumin e tij më të ri “Blackstar” ndërsa performanca e tij e fundit “live” ka qenë në Nju Jork, në një koncert bamirësie në vitin 2006.

David Bowie është bërë i famshëm në vitin 1972 me “The Rise and Fall of Ziggy Stardust” dhe “Spiders From Mars”. Këngët e tij më të njohura përfshijnë “Let’s Dance”, “Space Oddity”, “Heroes”, “Under Pressure”, “Rebel, Rebel, Life on Mars” dhe “Suffragette City”.

Bowie2

Bowie5