• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Nga sot nuk duhet të mundoheni ta bëni beben tuaj të qeshë pa dëshirë

Një fëmijë që qesh është një nga gjërat më të bukura që na rastis të dëgjojmë ose shohim gjatë jetës, por ta ngacmosh fëmijën duke e prekur me duar që ta bësh të qeshë pa dëshirë nuk është diçka e mirë.

Si fillim ta bësh një fëmijë të qeshë në atë formë nuk është ide e mirë, pasi një bebe nuk ta tregon dot nëse i pëlqen apo jo ajo që po i bën. Nga ana tjetër, specialistët sugjerojnë që të mos e bëni më këtë veprim pasi, gjatë një momenti kaq të sikletshëm truri reagon njësoj si me teshtimën. Nga ana psikologjike, ky gjest është shenjë dominance që përthithet nga truri i foshnjës dhe sjell probleme në të ardhmen. / revistawho.com